ŚLADAMI ŚWIETYCH I WIELKICH POSTACI KOŚCIOŁA,
M.IN. OJCIEC PIO, JAN PAWEŁ II, OJCIEC DOLINDO, ŚW. RITA,
ŚW. FRANCISZEK, ŚW. ANTONI

PADWA - WENECJA – LORETO – MANOPELLO - LANCIANO - SAN GIOVANI ROTONDO – MONTE SAN ANGELO – NEAPOL - MONTE CASSINO – RZYM – WATYKAN – CASCIA - ROCCAPORENA – ASYŻ

Dzień 1: Wyjazd z ustalonego miejsca o godz. 00.15, bezpośredni przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch do Padwy, nawiedzenie Bazyliki św. Antoniego. Nocleg w hotelu.

Dzień 2: Po śniadaniu przejazd do Wenecji, zwiedzanie miasta: Bazylika i Plac Św. Marka, spacer uliczkami miasta do Ponte Rialto. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy Rimini.

Dzień 3: Śniadanie, przejazd do Loreto, zwiedzanie Bazyliki MB Loretańskiej z relikwiarzem Domku Rodziny Świętej. Następnie przejazd do Manopello, miejsca gdzie znajduje się cudowny wizerunek Chrystusa, „Volto Santo – Chusta z Manopello”. Krótki postój w Lanciano, miejsce cudu eucharystycznego. Obiadokolacja i nocleg w San Giovanni Rotondo.

Dzień 4: Po śniadaniu zwiedzanie miejsc związanych ze św. Ojcem Pio: grób ojca Pio, kościół, cela, krucyfiks, konfesjonał, Szpital ulgi w Cierpieniu. Udział w nabożeństwie. Po południu wyjazd na Monte San Angelo, gdzie znajduje się jedyny kościół - Grota św. Michała Archanioła, niepoświęcony ręką ludzką. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5: Śniadanie, przejazd do Neapolu – do grobu Ojca Dolindo. Następnie przejazd na Monte Cassino – Bazylika Św. Benedykta i św. Scholastyki, spacer na Cmentarz Polski. Obiadokolacja, nocleg w okolicy Rzymu.

Dzień 6: Po śniadaniu przejazd do Watykanu, zwiedzanie Bazyliki św. Piotra wraz z modlitwą przy grobie św. Jana Pawła II. Po południu zwiedzanie Rzymu: Fontanna di Trevi oraz Schody Hiszpańskie, Bazylika Św. Jana na Lateranie oraz Święte Schody. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Rzymu.

Dzień 7: Śniadanie, dalsze zwiedzanie Rzymu: Bazylika Santa Maria Maggiore, Bazylika św. Pawła za Murami  oraz część Rzymu starożytnego: Piazza Navona, Pantheon, Koloseum z zewnątrz, Forum Romanum. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 8: Śniadanie, przejazd do miejsc związanych z życiem i działalnością św. Rity, w zielonej Umbrii: Cascia i Roccaporena. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Asyżu.

Dzień 9: Śniadanie. Całodzienny pobyt w  Asyżu: zwiedzanie miasta św. Franciszka: Porcjunkula - miejsce powołania Zakonu Franciszkanów następnie Bazylika św. Franciszka z zabytkowymi freskami Giotto i Cimabue, spacer uliczkami uroczego miasta do Kościoła św. Klary. W godzinach popołudniowych wyjazd do kraju (przejazd nocny).

Dzień 10: Przyjazd na miejsce w godzinach popołudniowych.

                                                                                                         

 

Cena zawiera:

  • 8 noclegów w hotelach, pokoje 2-, 3-os. z łazienkami
  • 8 śniadań
  • 7 obiadokolacji
  • przejazd autokarem (wc, klimatyzacja, cafe bar, video)
  • ubezpieczenie NNW i Kl Signal Iduna Travel do 10 000 €
  • opieka pilota – przewodnika na całej trasie pielgrzymki
  • opłata za Fundusz Turystyczny

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, rejs Laguną Wenecką, bilety metra i wjazdy do miast,  przewodników miejscowych wraz ze słuchawkami, opłaty parkingowe, 100 €/os.