PIELGRZYMKA DO WŁOCH

DO OJCA PIO I OJCA DOLINDO

 

RZYM – WATYKAN – NEAPOL - POMPEJE – SAN GIOVANNI ROTONDO – MONTE SAN ANGELO – VIESTE - URBINO – SAN MARINO – RAWENNA

 

Dzień 1: Spotkanie na lotnisku we Wrocławiu (godzina do potwierdzenia) wylot do Rzymu, transfer do hotelu w okolicy (Fiuggi) obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2: Po śniadaniu przejazd do Watykanu, nawiedzenie Bazyliki św. Piotra oraz Plac św. Piotra wraz z modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II. Następnie Rzym starożytny: Piazza Navona, Pantheon, Koloseum z zewnątrz, Forum Romanum. Przejazd metrem do Fontanny di Trevi oraz Schodów Hiszpańskich. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3: Śniadanie, dalsze zwiedzanie Rzymu: Bazylika Św. Jana na Lateranie oraz Święte Schody, Bazylika św. Pawła za Murami oraz Bazylika Santa Maria Maggiore. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4: Śniadanie, przejazd do Neapolu - m.in. spacer uliczkami słynnej i bardzo charakterystycznej dla tego miasta dzielnicy San Gregorio Armeno, nawiedzenie Katedry św. Januarego oraz Kościoła Matki Bożej z Lourdes i św. Józefa do grobu ks. Dolindo Ruotolo. Następnie przejazd do Pompei – Bazylika Matki Bożej Różańcowej Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
Dzień 5: Śniadanie, przejazd do Monte San Angelo - gdzie znajduje się jedyny kościół- grota św. Michała Archanioła, niepoświęcony ręką ludzką. Po południu pobyt w San Giovanni Rotondo- zwiedzanie miejsc, gdzie żył Św. Ojciec Pio: grób ojca Pio, kościół, cela, krucyfiks, konfesjonał, Szpital Ulgi w Cierpieniu, muzeum pamiątek. Obiadokoalcja i nocleg w hotelu.

Dzień 6: Śniadanie, przejazd na Wybrzeże Gargano do miejscowości Vieste znanej z pięknych piaszczystych plaż- dla chętnych rejs wzdłuż wybrzeża do licznych grot (rejs ok. 3 godziny koszt 25 €/os.). Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 7: Po śniadaniu przejazd wzdłuż wybrzeża Adriatyku do miejscowości Urbino- centrum historyczne jest wpisane na listę UNESCO następnie przejazd do San Marino – zwiedzanie stolicy republiki. Obiadokolacja i nocleg na wybrzeżu Adriatyku.

Dzień 8: Śniadanie, przejazd do Rawenny-  miasto które może poszczycić się aż ośmioma zabytkami wpisanymi na listę UNESCO, zwiedzanie: Basilika San Vitale z unikatowymi  freskami z VI w. Obiadokolacja i nocleg w Tarvisio - Alpach Włoskich.

Dzień 9: Śniadanie, powrót do kraju (podróż do granicy Polski ok. 10 godzin).

 

 

Cena zawiera:

 • 8 noclegów w hotelach***, pokoje 2-os. z łazienkami
 • śniadania i obiadokolacje wg programu
 • przelot samolotem na trasie Wrocław - Rzym (w cenie torebka podręczna + bagaż 20 kg)
 • realizacja programu autokarem turystycznym
 • przelot samolotem wg powyższego programu, Wrocław – Neapol, Bari - Wrocław
 • ubezpieczenie NNW i Kl Signal Iduna Travel do 10 000 €
 • opieka pilota – przewodnika na całej trasie pielgrzymki
 • opieka duchowna na całej trasie pielgrzymki
 • opłata za Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 

Cena nie zawiera:

 

 • wszelkie opłaty związane z realizacją programu, m.in: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów wg programu, przewodnicy lokalni, wjazdy do miast, podatki turystyczne w hotelach, zestaw słuchawkowy na całej trasie, komunikacja miejska, płatne u pilota 100 €/os
 • dla chętnych trzygodzinny rejs u wybrzeży Gargano: 25 €/os.
 • dla chętnych biesiada włoska z menu regionalnym i muzyką, 25€/os.

Dopłata do pokoju 1 – osobowego (opcjonalnie) 850 zł

 

​​​​​​​

 

Termin:

02.07. - 10.07.19

REZERWUJ

2450 zł